Olulised turvanõrkused 2022. aasta 44. nädalal

OpenSSLi teegis parandati kaks kõrge tasemega haavatavust

1. novembril avalikustasid OpenSSLi arendajad enda teegist versiooni 3.0.7, millega parandati kaks kõrge tasemega turvanõrkust (CVE-2022-3602 ja CVE-2022-3786). Algselt hinnati esimest nõrkust kriitiliseks, kuid OpenSSLi loojad alandasid kriitilisuse taset pärast arutelusid eri osapooltega (BP, OpenSSL, Tenable, RIA).

OpenSSL on avaliku lähtekoodiga tarkvara, mida kasutatakse laialdaselt muuhulgas võrguliikluse krüpteerimiseks (sealhulgas VPNi lahenduste või HTTPSi protokolli puhul). OpenSSLi arendajad on varem hinnanud vaid üht nõrkust kriitilise tasemega (HeartBleed-nimeline haavatavus 2014. aastal). Tol korral oli ründajatel võimalik nõrkuse abiga varastada sessiooniküpsiseid, paroole ja muud tundlikku informatsiooni.

RIA kirjutas pikemalt nendest turvanõrkustest enda blogis.

Kes ja mida peaks tegema?

Turvanõrkuste vastu on haavatavad rakendused, mis kasutavad OpenSSLi versioone 3.0.0 -3.0.6. Selleks, et organisatsiooni paremini kaitsta, tuleks infoturbejuhtidel/süsteemihalduritel talitleda järgnevalt:

1. Tuvasta, kas teie ettevõtte süsteemid on haavatavad siin kajastatud turvanõrkuste vastu. Kasulik on koostada nimekiri haavatavatest tarkvaradest ja plaan, millal ja kuidas mõjutatud komponendid paigata. Samuti tuleks veenduda, et ettevõtte partnerid, kellel on ligipääs teie süsteemidele, ei ole haavatavad nende turvanõrkuste vastu. Halbade asjaolude kokkulangemisel võib partneri süsteem mõjutada ka teie süsteemi.

2. Uuenda haavatavaid OpenSSLi versioone kasutavad rakendused esimesel võimalusel nii, et need kasutaksid vähemalt teegi versiooni 3.0.7. Kui uuendamine ei ole võimalik, soovitab arendaja ühe lahendusena TLS-serverite haldajatele keelata võimalusel TLS-kliendi autentimine seniks, kuni uuendused on rakendatud1.

3. Vaata üle, kas mõjutatud on teenused, mis on interneti kaudu ligipääsetavad. Kui jah, tuleks infoturbejuhtidel või süsteemihalduritel vajadusel hinnata, kas on võimalik ajutise meetmena (kuni paigatud versiooni või alternatiivsete lahenduste rakendamiseni) ligipääsu neile teenustele piirata (need internetist eemaldada, kui kübeintsidendi toimumise risk on suur).

Fortinet avaldas turvapaigad oma toodetele

Fortinet parandas kokku 16 turvaviga, millest 6 olid kõrge mõjuga haavatavused. Need mõjutavad erinevaid Fortineti lahendusi nagu FortiTester, FortiSIEM, FortiADC, FortiDeceptor, FortiManager ja FortiAnalyzer (SW, Fortinet).

FortiTesterit mõjutav nõrkus võimaldab autentitud ründajal käivitada pahaloomulisi käske.

FortiSIEMi tarkvara mõjutab nõrkus, mille abil on lokaalsel ründajal, kellel on ligipääs käsuaknale, võimalik teostada toiminguid Glassfishi serveris.

Ülejäänud kõrge tasemega turvanõrkused on seotud XSS-rünnet lubavate haavatavustega ja mõnda neist on võimalik autentimiseta kuritarvitada.

Samuti parandati keskmise ja madala tasemega turvavigu. Neid auke saaks ründajad kasutada õiguste suurendamiseks, XSS-rünneteks, informatsiooni kogumiseks, teenusetõkestusrünneteks ja teisteks rünneteks.

Kes ja mida peaks tegema?

Mõjutatud versioonid on välja toodud ettevõtte kodulehel. Kui te mõjutatud tooteid kasutate, külastage viidatud veebilehte ja lähtuge tootjapoolsetest juhistest.

Samsungi rakenduste poes parandati turvaviga

Samsungi rakenduste poes Galaxy Store oli turvaviga, mis lubas ründajatel ohvrite seadmetesse rakendusi installeerida (HN). Ründe õnnestumiseks oleks sihtmärk pidanud külastama pahaloomulist veebilehte, millel oli spetsiifiline veebilink. Klikkides lingil, oleksid ründajad seejärel kasutanud XSS-rünnet. XSS-rünne on veebis väga levinud rünne, mille puhul õnnestub pahalastel käivitada pahaloomulist koodi. 

Kes ja mida peaks tegema?

Turvanõrkus mõjutab versiooni 4.5.32.4. Ettevõte on haavatavuse parandanud. Selleks, et kontrollida, millist versiooni te rakendusest kasutate, tuleb teil minna nutitelefoni operatsioonisüsteemi seadetesse ja valida sealt õige alammenüü (tavaliselt Seaded – > Rakendused -> Galaxy Store).

Cisco paikas kuus kõrge tasemega haavatavust

Turvavead mõjutavad erinevaid Cisco tooteid nagu Identity Services Engine, BroadWorks CommPilot, Email Security Appliance, Secure Email and Web Manager ning Secure Web Appliance (Cisco).

NimetusMõjutatud toodeMõjuKriitilisuse skoor
CVE-2022-20956Identity Services EngineAutentitud ründajal on võimalik nõrkuse abil alla laadida või kustutada faile, millele tal ei tohiks olla ligipääsu.7.1/10.0
CVE-2022-20961Identity Services EngineRündaja saab seda turvanõrkust ära kasutada, et teostada pahaloomulisi toiminguid kompromiteeritud kasutaja õigustes.8.8/10.0
CVE-2022-20951; CVE-2022-20958BroadWorks CommPilot ApplicationVõimaldab autentitud ründajal käivitada pahaloomulist koodi või varastada konfidentsiaalset informatsiooni Cisco BroadWorks serverist.8.3/10.0
CVE-2022-20867; CVE-2022-20868Email Security Appliance, Secure Email and Web Manager, and Cisco Secure Web Appliance Next Generation Management VulnerabilitiesRündajal on võimalik haavatavates süsteemides enda õiguseid suurendada.5.4/10.0

Kes ja mida tegema peaks?

Kõikidele haavatavustele (väljaarvatud nõrkusele CVE-2022-20956) on olemas turvaparandus. Kui kasutate mainitud tooteid, tutvuge tootjapoolse informatsiooniga ja rakendage vajadusel turvapaigad. Tabelis on viidatud veebilehekülgedele, millelt leiate lisainformatsiooni, kuidas paigad rakendada.

RIA analüüsi- ja ennetusosakond